ورود

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

خرید کفش مناسب

پیش از رفتن به خرید پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را بخوانید تا کفش مناسبی برای خودتان تهیه کنید.

 1) خرید بعد از ظهر: بعد از فعالیت روزانه و یا حتی ورزش پاهای تان ورم می‌کنند، بنابراین بهترین زمان برای خرید کفش ورزشی، بعد از ظهر و یا بعد از فعالیت ورزشی است. اگر صبح کفش ورزشی ای بخرید که کیپ پای تان باشد، ممکن است بعد از ظهر یا هنگام ورزش پای تان را بزند.

ادامه مطلب: خرید کفش مناسب

كفش‌ در دوره نوزادی

پزشكان معتقدند قبل از یك سالگی كودك، نباید از كفش استفاده كرد. در كودكان كوچك‌تر از یك سال، جهش رشدی شیرخوار بسیار زیاد است و با توجه به رشد استخوان پای كودك در سال اول زندگی، استفاده از كفش مانع رشد عادی پای نوزاد می‌شود.
علاوه بر این، پزشكان عقیده دارند ترغیب كودك به استفاده از كفش در زیر یك سالگی گذشته از ایجاد هیجان و اضطراب در او، تعادل بدن كودك را نیز به هم می‌زند. در یك سال زندگی، حركت انگشتان پای كودك در تحرك آنها نقش مهمی دارد و كودكانی كه تا سن ۱۲ ماهگی از كفش استفاده كرده‌اند در بزرگسالی نسبت به كسانی كه ...

ادامه مطلب: كفش‌ در دوره نوزادی

كفش‌های طبی

گونه دیگری از كفش‌ها، كفش‌های طبی هستند. اگر واقعا به استفاده از این كفش‌ها نیاز دارید انتخاب آنها را باید به متخصص اورتوپدی خود بسپارید. انواع كفش‌های طبی بسیار گسترده‌اند و هر كدام از آنها برای اختلال و ناهنجاری خاصی طراحی شده‌اند و بنابراین فقط پزشك شماست كه می‌تواند مناسب‌ترین آنها را برای شما انتخاب كند. اختلالات متعددی در پاها وجود دارند كه به استفاده از كفش‌های طبی خاص نیاز دارند. از اختلالات مادرزادی پاها گرفته تا استعداد به در رفتگی‌های مكرر مچ پا‌، همگی با استفاده از كفش‌های مناسب طبی تا حدودی قابل ترمیم و بهبودی هستند

ادامه مطلب: كفش‌های طبی

مشخصات كفش مناسب چیست؟

حتما شنیده‌ اید پای انسان قلب دوم اوست!
بسیاری از گذشتگان بر این باور بودند که نقاط خاصی از کف پا نمایانگر سلامت بخش هایی از بدن است و نیاز به مراقبت زیادی دارد تا در همه حال، انسان آرامش داشته‌ باشد. برای انتخاب کفش باید راحتی و ایمنی پا را حتما در نظر داشته باشید.
1)کفش مناسب کفشی است که هنگام پوشیدن طولانی‌ مدت، پا را تحت فشار قرار ندهد.
2)هنگام انتخاب کفش‌ در نظر داشته ‌باشید انگشتان پایتان دچار تغییر حالت نشوند...

ادامه مطلب: مشخصات كفش مناسب چیست؟

توصیه‌هایی برای خانم‌ها در انتخاب كفش

مناسب‌ترین كفش برای خانم‌ها كفشی است كه حداكثر ۲/۵ سانتیمتر پاشنه داشته باشد و پنجه آن هم پهن باشد. همان طور كه گفته شد،‌به ویژه در استفاده طولانی مدت كفش‌های فاقد این ویژگی‌ها مشكلات متعدد اورتوپدی در پاهای شما ایجاد می‌شود.
در اصل كفش‌های پاشنه بلند و با پنجه‌های تیز باعث توزیع غیریكنواخت وزن بر روی پاها شده و شكل طبیعی پا را از بین می‌برند. شاید باور كردنی نباشد اما ارتفاع پاشنه كفش اثر چشمگیری بر روی فشارهای وارده بر روی قاعده انگشتان پا دارد.

ادامه مطلب: توصیه‌هایی برای خانم‌ها در انتخاب كفش