ورود

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

نگهداری از کفش

كفش های چرمی را خشك نكنید
كفش های چرمی را هیچ گاه در آفتاب یا كنار بخاری و یا شومینه خشك نكنید، بلكه درون آن را با روزنامه خشك پر كنید تا رطوبت داخل آن گرفته شود و بعد از خشك شدن، روی آن را پولیش یا واكس بزنید.
چگونه واكس بزنیم؟
همیشه قبل از واكس زدن كفش ها، گرد و غبار آن را با یك دستمال پاك كنید. اگر واكس شما در منزل تمام شده می توانید روغن زیتون را ...

با یك اسفنج روی كفش بمالید بعد با یك دستمال، روغن اضافی را پاك كنید. كفش های شما براق و تمیز خواهند شد.


كفش تنگ
اگر مجبور شدید كفش تنگ خود را كمی گشاد كنید، داخل آن را با روزنامه مرطوب پر كنید تا كمی جا باز كند. توصیه ارجح تر این كه هیچ گاه كفش تنگ نخرید.

كفش كتانی
چنان چه كفش های كتانی شما تنگ شده اند، كفش ها را شسته یا خیس كنید و همان طور بپوشید تا خشك شود، در این صورت اندازه و فرم پای شما را می گیرد.

شوره كفش
در فصل زمستان، معمولاً روی كفش در اثر راه رفتن در برف یا باران شوره یا برفك می زند و هر چه شما كفش را بشویید یا واكس بزنید این لكه های سمج سفید پاك نمی شوند، برای حل این مشكل با اسفنج آغشته به سركه سفید كفش تان را پاك كنید.

پاك كردن كفش جیر
چنان چه كفش جیر دارید و می خواهید آن را پاك كنید ابتدا از مداد پاك كن كمك بگیرید! و لكه ها و خطوطی را كه روی كفش افتاده پاك كنید. سپس با یك برس نرم مخصوص كفش، روی آن بكشید تا گرد و غبار آن پاك شود. اگر بخشی از آن سفید شده با فاصله ۲۰ سانتی متر روی شعله شمع بگیرید تا با دوده شعله شمع، آن قسمت سیاه شود. گرفتن كفش جیر روی بخار كتری به كفش شما جلای ویژه ای می بخشد.

كفش های سفید ورزشی
كفش های سفید ورزشی خود را زمانی كه هنوز نو است و نپوشیده اید كمی پودر نشاسته روز آن بپاشید تا آسان تر تمیز شوند.

پاك كردن كفش های مردانه
كفش آقایان معمولاً خیلی زود كثیف می شوند. اگر همسر شما بعد از یك روز كاری با كفش های خاك آلود وارد خانه شد، نگران و یا عصبانی نشوید. ابتدا با دستمال و در صورت نیاز با دستمال مرطوب كفش ها را پاك كنید سپس با كمك یك مسواك كهنه، خاك و غبار كناره های كفش را بزدایید، بعد روغن زیتون به كفش بمالید و یك ساعت دیگر با فرچه كفش های را واكس بزنید.

پاك كردن كفش های روشن
كفش های سفید و روشن لاستیكی را می توانید با خمیر دندان تمیز كنید، خمیر دندان و یا شیر پاك كن را روی تكه ای پنبه بمالید و بعد از تمیز كردن كفش با آب روی لكه های كفش بمالید.

صاف نگه داشتن چكمه بلند
چنان چه می خواهید چكمه های بلند خود را در كمد نگه داری كنید، چه روشی به كار می برید تا ساق چكمه صاف بایستد؟! می توانید چند ورق روزنامه را لوله كنید و در ساق چكمه قرار دهید و یا حوله ای دور لوله كاغذی دستمال آشپزخانه بپیچید و درون چكمه هایتان قرار دهید.